URLgenius: zwiększ szansę użytkowników na dotarcie do Twojego profilu!

11/14
urlgenius1

URLgenius to narzędzie przeznaczone dla marketerów, służące do tworzenia tzw. głębokich linków (ang. deep linking) działających na urządzeniach mobilnych. Linki te odsyłają użytkowników bezpośrednio do wybranego miejsca w aplikacji, a nie do jej ekranu startowego czy strony głównej w mobilnej witrynie.

Czytaj również: Aktualne wyniki grafik na Facebooku

URLgenius można wdrożyć w dowolnym kanale marketingowym. Narzędzie obsługuje popularne platformy społecznościowe: Facebook, Instagram, Snapchat, YouTube, Twitter, a także Messenger, Telegram czy Amazon.

 

Dlaczego warto korzystać z deep linków?

Jeśli chcemy zmaksymalizować zaangażowanie w swoich kanałach społecznościowych i ułatwić użytkownikom trafienie do publikowanych przez nas treści, unikając przy tym konieczności logowania w witrynie mobilnej, warto skorzystać z tego narzędzia.

 

Jeśli użytkownik zostanie przeniesiony do mobilnej witryny (a nie bezpośrednio do aplikacji), gdzie musi się na nowo zalogować, aby np. zaobserwować dane konto lub skomentować jakiś post, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tego nie zrobi. W konsekwencji przekłada się to na utratę nowych obserwatorów oraz zaangażowania. Właśnie z tego powodu ważne jest, aby link kierował użytkownika do konkretnego miejsca w aplikacji. Głębokie linki generowane przez URLgenius napędzają zdecydowanie więcej konwersji mobilnych.

 

Zobacz, jak krok po kroku stworzyć deep link na przykładzie Instagrama

  1. Utwórz konto URLgenius: https://app.urlgeni.us/signup
  2. Zaloguj się na swoje konto URLgenius: http://app.urlgeni.us/signin
  3. Skopiuj link do profilu na Instagramie z paska adresu przeglądarki i wklej go w odpowiednim polu.

urlgenius1

Na przykład na poniższym zrzucie ekranu tworzymy link URLgenius do profilu Zara na Instagramie.

urlgenius2

4. Kliknij przycisk „Compose”.

  1. Skopiuj adres wygenerowany za pomocą URLgenius, a następnie wklej go w innych kanałach marketingowych, aby umożliwić użytkownikom łatwe dotarcie do Twojego profilu.

 

W dowolnym momencie możesz się zalogować do panelu URLgenius, aby dowiedzieć się ilu użytkowników kierujesz na swoje konto. Oto przykładowy wykres dla odwiedzających Twój profil oraz liczby kliknięć wg zakresu dat.

urlgenius4

Gdzie umieścić link wygenerowany przez URLgenius?

  • Na swojej stronie internetowej,
  • W szablonach wiadomości e-mail,
  • W innych kanałach społecznościowych,
  • W reklamach displayowych i płatnych kampaniach w sieci wyszukiwania.