Instagram testuje nową funkcję – oznaczanie użytkowników na filmach

6/14

Na Instagramie trwają testy nowej funkcjonalności pozwalającej na oznaczanie znajomych na nagraniach wideo. Obecnie bezpośrednie tagowanie innych użytkowników jest możliwe jedynie na zdjęciach lub w materiałach publikowanych na Stories.

 

Oznaczanie na Instagramie

Już od pięciu lat Instagram umożliwia tagowanie użytkowników na zdjęciach. Z czasem serwis wprowadził również podobną opcję, jeśli chodzi o oznaczanie produktów i profili na Stories. Chociaż w aplikacji wideo pojawiło się już w czerwcu 2013 roku, Instagram do tej pory nie znalazł sposobu na to, by użytkownicy mogli odpowiednio oznaczać na nim swoich znajomych.

Jedyną alternatywą jest wymienienie nazw użytkowników w komentarzu pod filmem, by otrzymali oni powiadomienie o tym, że się w nim pojawili. Wszystko jednak wskazuje na to, że już niedługo może się to zmienić.

Zapowiadana funkcja będzie działać podobnie jak tagowanie na zdjęciach, lecz zamiast pojawiającej się nakładki ze znacznikami, w lewym dolnym rogu wyświetlony zostanie specjalny przycisk “Zobacz oznaczone osoby”. Kliknięcie tego przycisku przekieruje nas na nową stronę “Osoby w tym filmie”, z wyszczególnioną listą wszystkich oznaczonych użytkowników.

 

Testy nowej funkcji

Jak informuje amerykański serwis TechCrunch, niektórzy użytkownicy mogą już korzystać z nowej funkcji na urządzeniach mobilnych, aczkolwiek w testach bierze udział jedynie niewielka grupa kont.

Nie wiadomo też, kiedy możemy się spodziewać wdrożenia tej funkcji u wszystkich użytkowników, bo do tej pory Instagram nie przekazał żadnych oficjalnych informacji na temat ewentualnej jej premiery. Pamiętajmy jednak, że są to dopiero testy i wiele może się jeszcze zmienić, zanim wszyscy otrzymają do niej dostęp.

 

Kolejny krok serwisu w stronę wideo

Instagram kładzie coraz większy nacisk na wideo. Ma to na celu zwiększenie dystrybucji filmów, a także zachęcenie użytkowników do większego zaangażowania w aplikacji. Zgodzicie się pewnie, że oznaczanie znajomych to skuteczny sposób na zainteresowanie ich treściami (m.in. dlatego, że jeśli otrzymają powiadomienie o tym, że zostali otagowani w jakimś wpisie, jest większa szansa na to, że ponownie uruchomią aplikację).

Dajcie znać, czy brakuje Wam tej funkcji na Instagramie 🙂

 

Czytaj więcej z smmore.pl

  1. Wrz 24, 2018 10:22 pm

    […] Instagramie czy Wam smakowało 🙂 http://www.instagram.com/_monajka […]