6 prostych kroków do stworzenia playlisty na YouTube

6/26
6 prostych kroków do stworzenia playlisty na YouTube

Nikt z nas nie powinien mieć wątpliwości, że playlista na YouTube jest przydatną funkcją. Jest to zbiór filmów powiązanych ze sobą według określonego tematu. Każdy film na liście odtwarzania jest automatycznie odtwarzany jeden po drugim.

Co to jest playlista na YouTube?

Playlisty są powszechnie używane przez twórców treści w serwisie YouTube w celu zorganizowania strony w sposób praktyczny dla swoich fanów i widzów a także dla zwykłych użytkowników, aby zawsze mieć łatwy dostęp do ulubionych, tematycznie uporządkowanych filmów.

 

Każdy może tworzyć listy odtwarzania i udostępniać je, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zacznij teraz.

Dziś pokaże Ci, jak utowrzyć playlistę w serwisie YouTube – wystarczy kilka kliknięć. Możesz o zrobić w wersji na komputwery i na urządzeniach przenośnych w YouTube.

Jak stworzyć playlistę na komputerze?

 1. Wybierz video, które chcesz dodać do playlisty.
 2. Pod video, kliknij przycisk ‚zapisz na‚. to ikona ‘+’ poniżej video.

 3. Wybierz playlistę jeśli masz już przygotowaną bądź „Utwórz nową playlistę. Ta opcja znajduję się na samym dole rozwijanego menu.
  • Jeśli tworzysz nową playlistę, wpisz nazwę swojej playlisty.
 4. Użyj rozwijalnego menu aby wybrać prywatność twojej playlisty. Jeśli to jest:
  • Publiczna,, wszyscy, którzy odwiedzą Twój kanał, mogą zobaczyć playlistę.
  • Niepubliczna – playlista nie będzie wyświetlana na Twoim kanale, ale możesz wysłać link do playlisty innym osobom, aby móc się z nimi podzielić.
  • Prywatna – tylko Ty będziesz widział playliste.
 5. Kliknij ‚Utwórz’(niebieski przycisk na dole menu). This will create your playlist and save it to your profile. Spowoduje to utworzenie listy odtwarzania i zapisania jej w swoim profilu.

Dodawaj więcej filmów do swoich playlist. Przejdź do innego filmu i kliknij ikonę „zapisz na” poniżej, a następnie zaznacz pole po lewej stronie nazwy swojej listy odtwarzania. Spowoduje to dodanie wideo do listy odtwarzania.