Twórz niesamowite filmy z aplikacją Quik!

16/26

Szukasz darmowej aplikacji mobilnej do montażu filmów? Koniecznie sprawdź Quik – intuicyjny program, dzięki któremu montaż stanie się niezwykle prosty. Aplikacja jest skierowana do amatorów i osób, które nie chcą poświęcić więcej niż kilku minut na stworzenie przyciągającego uwagę filmu.

 

Aplikacja automatycznie generuje film składający się z wybranych przez użytkownika zdjęć lub fragmentów wideo (w jednym filmie można umieścić aż do 50 różnych elementów). Quik analizuje wszystkie ujęcia i wybiera najciekawsze z nich. Ponadto dodaje efekty specjalne, które urozmaicą film, a także synchronizuje cały materiał z tempem podkładu muzycznego.

Muzykę możemy wybrać sami, a jeśli tego nie zrobimy – aplikacja, spośród 70 utworów, zaproponuje podkład muzyczny, który idealnie wkomponuje się w klimat naszego wideo. W każdej chwili możemy jednak zmienić ścieżkę dźwiękową bądź całkowicie ją wyłączyć.

 

Quik oferuje możliwość ręcznego edytowania każdego elementu wygenerowanego klipu. Użytkownik może więc sam zadecydować o tempie odtwarzanego materiału, a także dodać nowe zdjęcia, zmienić kolejność ich wyświetlania, nanieść tekst i utworzyć slajdy tytułowe. W aplikacji możemy też z góry określić czas trwania filmu oraz ustalić jak długo będą trwały poszczególne sceny. Sami również wybieramy format zapisu (do wyboru mamy kwadrat oraz typowy kinowy prostokąt 16:9).

 

Użytkownik, spośród oferowanych 23 stylów wideo, może dobrać taki, który mu najbardziej odpowiada. Każdy styl ma inne, starannie zaprojektowane efekty przejść między kolejnymi slajdami, różne fonty, animacje, inny sposób eksponowania szczegółów na zdjęciach, itd. Przy czym każdy z tych elementów również możemy personalizować według własnych preferencji. Wielką zaletą jest to, że aplikacja automatycznie zapisuje zmiany w naszym projekcie podczas pracy nad nim.

 

Niewątpliwie jedną z ciekawszych funkcjonalności jest to, że Quik w każdą niedzielę dostarcza użytkownikom nagranie zmontowane z materiałów, które pojawiły się na ich urządzeniu w ciągu ostatniego tygodnia. Na samym końcu ustawiamy jakość zapisu (720p lub 1080p) oraz szybkość emisji. Gotowy materiał możemy zapisać w pamięci urządzenia lub udostępnić poprzez media społecznościowe.

quik app store googleplay

Podsumowując, Quik to znakomite narzędzie dla wszystkich, którzy chcą szybko stworzyć efektowny film. Materiały wygenerowane za pomocą aplikacji mogą być również świetną pamiątką. Wśród darmowych programów do edycji wideo jest to jedna z najlepszych propozycji, dostępnych obecnie na rynku. Zachęcamy do pobrania aplikacji, znajdziesz ją zarówno App Store (Quik na IOs), jak i w Google Play (Quik na Android).